Dzisiaj jest 25 lutego 2025 r.
Chcę dodać własny artykuł
Reklama

Zmarł sędzia Jarosław Papis, który prowadził sprawę „łowców skór”

Łódzki wymiar sprawiedliwości znajduje się w głębokiej żałobie po odejściu niezwykle szanowanego sędziego Jarosława Papisa. Ten wybitny prawnik, znany z pracy w Sądzie Apelacyjnym, zmarł 23 lutego, po długiej walce z ciężką chorobą, mając 63 lata. Jego śmierć to znacząca strata dla całego środowiska prawniczego oraz dla wielu osób, które miały okazję z nim współpracować.

WYBITNY SĘDZIA I JEGO SPRAWY

Sędzia Papis zyskał powszechne uznanie dzięki swojej niezwykle bogatej karierze, pełnej głośnych i kontrowersyjnych spraw. Jego zaangażowanie w procesy kryminalne przyniosło mu nie tylko rozgłos, ale również zasłużoną reputację. W jednym z najgłośniejszych przypadków, który wstrząsnął opinią publiczną, sędzia orzekł dożywocie dla Andrzeja N., sanitariusza odpowiedzialnego za zamordowanie czterech pacjentów, w tzw. aferze „łowców skór”, gdzie personel medyczny stosował skrajne metody dla korzyści finansowych.

INNE WAŻNE PROCESY

Nazwisko Papisa pojawia się również w kontekście wielu innych wstrząsających spraw, które zapisały się w pamięci Polaków. Orzekał m.in. w głośnej sprawie dotyczącej „łódzkiej ośmiornicy”, a także w sprawie znanego jako „bestia z Lumumbowa”. W ostatnim z tych procesów skazał Mirosława Ż., ochroniarza, za brutalne gwałty i morderstwo na młodej studentce. Ż się przez lata ukrywał w Rosji, co sprawiło, że sprawa ta zyskała jeszcze większą wagę i szerszy rozgłos.

Przed objęciem posady w Sądzie Apelacyjnym, Jarosław Papis pracował w Sądzie Okręgowym w Łodzi, gdzie przez jakiś czas pełnił również rolę rzecznika prasowego. Jego doświadczenie i oddanie pracy na rzecz sprawiedliwości pozostawiły trwały ślad, który będziemy pamiętać. W obliczu jego odejścia, nie sposób nie czuć ciężaru straty, jaką poniosła nie tylko społeczność prawnicza, ale i całe społeczeństwo.

O autorze:

Remigiusz Buczek

Piszę tu i tam, a bardziej tu. Zainteresowania to sport, polityka, nowe technologie.
Już dziś dołącz do naszej społeczności i polub naszą stroną na Facebooku!
Polub na
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie