Dzisiaj jest 22 lutego 2025 r.
Chcę dodać własny artykuł
Reklama

Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem – znamy datę wydarzenia

Prezydent Andrzej Duda w ten weekend spotka się z byłym prezydentem Stanów Zjednoczonych, Donaldem Trumpem, jak donosi Polsat News. Rozmowy między przywódcami mają odbyć się podczas konserwatywnej konferencji CPAC w rejonie Waszyngtonu.

Spotkanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Na poniedziałek Duda zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, podczas którego zamierza przedstawić ministrom oraz parlamentarzystom wnioski wynikające ze spotkań z przedstawicielami amerykańskiej administracji.

W miniony wtorek prezydent Duda rozmawiał w Warszawie z generałem Keithem Kelloggiem, specjalnym wysłannikiem USA ds. Ukrainy i Rosji. Omawiano metody powstrzymywania rosyjskiej agresji, a Duda podkreślił znaczenie wykorzystania potencjału militarnego oraz stworzenia „warunków ekonomicznych i politycznych”, które miałyby przeciwdziałać rosyjskiemu imperializmowi. Prezydent zaznaczył, że planuje poruszyć te tematy w szerszym gronie na krajowej scenie politycznej.

Wizyty i współpraca z Ukrainą

Duda zapowiedział również, że posiedzenie RBN odbędzie się w momencie, gdy będą już znane rezultaty planowanych rozmów w Kijowie, które mają miejsce w najbliższych dniach. Po wizycie w Polsce, generał Kellogg uda się na Ukrainę.

Prezydent wyraził nadzieję na konstruktywne rozmowy, które przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa w Europie. „Jesteśmy oczywiście gotowi w tym partycypować” – dodał, wskazując na codzienne wsparcie dla Ukrainy, które objawia się nie tylko przesyłaniem pomocy militarnej, ale także udostępnianiem możliwości transportowych dla wsparcia militarnego Ukrainy.

Duda podkreślił, jak istotne jest, aby tematy związane z bezpieczeństwem były omawiane na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Wyraził chęć, by w RBN uczestniczyli również przedstawiciele różnych ugrupowań politycznych, co umożliwi rzetelną dyskusję. Jak stwierdził, po konsultacjach z amerykańskimi partnerami będzie można podjąć decyzje dotyczące dalszych kroków, jakie powinno podjąć nasze państwo.

Źródło/foto: Polsat News

O autorze:

Remigiusz Buczek

Piszę tu i tam, a bardziej tu. Zainteresowania to sport, polityka, nowe technologie.
Już dziś dołącz do naszej społeczności i polub naszą stroną na Facebooku!
Polub na
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie