Dzisiaj jest 18 października 2024 r.
Chcę dodać własny artykuł
Z policyjnych kronik
Z policyjnych kronik

Bezpieczeństwo na hulajnogach elektrycznych – rady policji po incydencie z nietrzeźwym kierowcą

Hulajnogi elektryczne zyskały ogromną popularność jako środek transportu, oferując użytkownikom szybki i wygodny sposób poruszania się po mieście. Jednak ich użytkownicy muszą pamiętać o przestrzeganiu zasad, które regulują ich użytkowanie. Niestety, nie wszyscy traktują te przepisy poważnie, co prowadzi do potencjalnie niebezpiecznych sytuacji na drogach.

Niebezpieczny Krok w Stronę Nietrzeźwości

Ostatnio miliccy policjanci przeprowadzili kontrolę, podczas której zatrzymali 47-letniego mężczyznę poruszającego się hulajnogą elektryczną z 1,2 promila alkoholu we krwi. Taki wybór nie jest tylko nieodpowiedzialny, ale także stwarza zagrożenie zarówno dla samego kierowcy, jak i innych uczestników ruchu. Mężczyzna już poniósł konsekwencje swojego lekkomyślnego postępowania, otrzymując wysoki mandat, co jest jasnym sygnałem, że takie zachowanie nie powinno być tolerowane.

Jak Unikać Problematycznych Sytuacji

W dniu 14 października, kilka minut po godzinie 7:00, policjanci zauważyli mężczyznę, który w sposób chaotyczny jeździł hulajnogą po drodze publicznej. Już na pierwszy rzut oka widać było, że może być pod wpływem alkoholu, co potwierdziło przeprowadzone badanie. Na szczęście interwencja policji zapobiegła potencjalnej tragedii, jednak taka sytuacja skłania do refleksji.

Apel o Odpowiedzialność na Drodze

W związku z powyższym incydentem, policja przypomina, że jazda hulajnogą elektryczną po spożyciu alkoholu jest surowo zabroniona. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości aż 2500 złotych, a za lekkie upojenie alkoholowe (od 0,2 do 0,5 promila) kara wynosi 1000 zł. Każdy użytkownik hulajnogi zobowiązany jest również do przestrzegania przepisów dotyczących poruszania się po drogach, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym.

Bezpieczeństwo Przede Wszystkim

Użytkownicy hulajnóg elektrycznych mogą korzystać z chodnika tylko w sytuacji braku wydzielonej drogi dla rowerów oraz przy ograniczeniu prędkości na jezdni powyżej 30 km/h. Należy jednak pamiętać, aby jechać z prędkością zbliżoną do pieszych, zachowując szczególną ostrożność i pierwszeństwo dla przechodniów. Dodatkowo, przewożenie na hulajnodze innych osób czy zwierząt jest surowo zabronione. Wszyscy mamy obowiązek dbać o bezpieczeństwo na drogach, co oznacza także odpowiedzialne podejście do alkoholu i przepisów.

W imieniu policji apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów – tylko w ten sposób możemy cieszyć się z bezpiecznej jazdy na hulajnogach elektrycznych!

st. asp. Łukasz Porębski
Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

Źródło: Polska Policja

Już dziś dołącz do naszej społeczności i polub naszą stroną na Facebooku!
Polub na
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie