Podczas konferencji „Polska. Rok przełomu” premier Donald Tusk zainicjował interesującą propozycję dla Rafała Brzoski, prezesa firmy InPost. Szef rządu zaprosił go do stworzenia zespołu, który zajmie się przygotowaniem rekomendacji dotyczących deregulacji. Informacja o zgodzie Brzoski na tę sugestię została przekazana przez Tuska na jego profilach społecznościowych.
Zespół do spraw deregulacji
Premier Tusk, odnosząc się do obecności Brzoski na wydarzeniu, zauważył, że według jego wypowiedzi deregulacja to nie taki wielki problem, wystarczy tylko chcieć działać. „Niech pan się za to weźmie” – przekonywał szef rządu, wskazując, że rekomendacje powinny być gotowe w możliwie najkrótszym czasie. Tusk wyraził nadzieję, że jeżeli Brzoska podejmie się tego zadania, to jego zespół dostarczy konkretne propozycje zmian, które nie będą wymagały wprowadzania nowych ustaw.
Wyzwanie przyjęte
W nagraniu, które premier Tusk zamieścił w mediach społecznościowych, podkreślił, że Brzoska przyjął to wyzwanie. „Słyszałem, jak powiedział +challenge accepted+” – relacjonował premier, wyrażając przekonanie, że to trafny wybór. Jak widać, będący u władzy premier liczy na zapał i pomysły świeżo upieczonego szefa zespołu.
Ambitne plany Brzoski
W odpowiedzi Rafał Brzoska przyznał, że przygotowywane przez niego propozycje „nie zawsze będą łatwe”. Wskazał jednak, że to nie jego zadanie będzie ich wdrażanie, a liczy na współpracę rządu i polityków, aby ambitny plan został zrealizowany. Jak to zwykle bywa, wszystko sprowadza się do tego, jak mocno politycy będą chcieli wdrożyć te zmiany i czy rzeczywiście będą w stanie stanąć na wysokości zadania.
Wielu z nas zadaje sobie pytanie: czy tym razem słowa przeobrażą się w czyny? Przekonamy się wkrótce, czy zapowiedzi i plany podjęte przez Rafała Brzoskę oraz premiera Tuska zaowocują realnymi zmianami w obliczu polskiej administracji.