Poszukiwania dwóch kobiet wraz z ich dziećmi, które zgubiły się w lesie, zakończyły się pomyślnie. Dzięki szybkim i skoordynowanym działaniom policji, mieszkanki Przemyśla oraz ich pociechy zostały odnalezione w masywie leśnym w Bełwinie. Do zagubienia doszło w trakcie grzybobrania, które przerodziło się w nieprzyjemną sytuację.
Jak doszło do zagubienia?
Wczoraj przed godziną 18:00, przemyska policja otrzymała zgłoszenie o sześciu zaginionych osobach, w tym czwórce dzieci. Z informacji wynikało, że dwie kobiety z dziećmi straciły orientację w lesie, podczas spaceru i grzybobrania. Zgłaszająca nie była w stanie określić swojego położenia, ponieważ nie miała zasięgu w telefonie.
Działania policji
Policjanci z przemyskiej komendy niezwłocznie wyruszyli na poszukiwania. Choć nie dysponowali dokładnymi danymi dotyczącymi lokalizacji zaginionych, udali się do Bełwina, gdzie znaleźli pozostawione przez kobiety samochody. Rozpoczęli akcję, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe w radiowozach, nawołując zaginionych.
Po kilku minutach funkcjonariusz II Rewiru Dzielnicowych usłyszał nawoływania dobiegające z lasu. Wraz z przyjacielem zaginionych, który przyłączył się do akcji, podążyli w kierunku dźwięków, gdzie odnaleźli kobiety i dzieci. Na szczęście, wszystkie osoby bezpiecznie opuściły las, a żadna z nich nie wymagała pomocy medycznej.
Przestrogi na przyszłość
Kobiety przyznały, że udały się na spacer i grzybobranie, sądząc, że znajdują się blisko drogi. Niestety, zmierzch sprawił, że straciły orientację, a powrót do pojazdów okazał się niemożliwy. Policjanci przypominają, aby przed wyruszeniem do lasu odpowiednio się przygotować. Zaleca się zabranie elementów odblaskowych lub latarek, które zwiększają widoczność w nocy, a także naładowanego telefonu komórkowego. Kluczowe jest również zapamiętywanie charakterystycznych punktów w terenie oraz numerów słupków granicznych, co może ułatwić odnalezienie drogi powrotnej.
Pamiętajmy! Nawet jeśli nie mamy zasięgu w telefonie, połączenie z numerem alarmowym 112 umożliwia przekazanie istotnych informacji. To nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale również sposób na uniknięcie niepotrzebnych nerwów i nieprzyjemnych sytuacji.
Źródło: Polska Policja