Dzisiaj jest 19 października 2024 r.
Chcę dodać własny artykuł

Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa Wewnętrznego na Podkarpaciu z aktywnym udziałem lokalnej policji

W Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie miało miejsce XI Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa, które zgromadziło przedstawicieli różnych służb mundurowych oraz instytucji związanych z bezpieczeństwem. Wśród nich wyróżnili się podkarpaccy policjanci, którzy brali udział w pokazach dynamicznych oraz prezentowali sprzęt i wyposażenie na specjalnie przygotowanych stoiskach. Mundurowi przybliżali swoją pracę, a także promowali zawód policjanta, wzbudzając zainteresowanie młodych ludzi.

EDUKACJA I BEZPIECZEŃSTWO W MŁODZIEŻOWYCH INICJATYWACH

Wczorajsze obchody w Kampusie WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej odbyły się w ramach programu edukacyjno-badawczego „Bezpieczna Przyszłość”. Celem tego cyklicznego wydarzenia jest edukacja młodzieży w zakresie kształtowania postaw obywatelskich i patriotycznych, a także przygotowanie ich na współczesne zagrożenia. Dodatkowo, impreza oferuje innowacyjne formy edukacyjne, profilaktyczne i promocyjne, mobilizując młodych do aktywności w dziedzinie bezpieczeństwa.

PATRONAT I PIERWSZE OBSERWACJE

Tegoroczna edycja odbyła się pod honorowym patronatem kluczowych osobistości, w tym ministra obrony narodowej, ministra spraw wewnętrznych oraz wojewody podkarpackiego. Uroczystość otworzył Rektor WSPiA prof. dr hab. Jerzy Posłuszny, a wśród gości obecny był Wiesław Leśniakiewicz, wiceminister spraw wewnętrznych, który podkreślił znaczenie edukacji w kształtowaniu postaw młodzieży oraz zachęcał do działania w ramach służb mundurowych.

DEBATA O BEZPIECZEŃSTWIE MŁODZIEŻY

Interesującym punktem programu był I Ogólnopolski Kongres Bezpieczeństwa Młodzieży, który poruszał kwestie cyberbezpieczeństwa i ochrony młodzieży przed zagrożeniami. Na kongresie oraz w ramach Święta Bezpieczeństwa obecny był insp. Jarosław Tokarczyk, Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie. Do wydarzenia przystąpiło ponad 20 różnych służb mundurowych i stowarzyszeń, w tym przedstawiciele policji, straży pożarnej oraz inspekcji transportu drogowego.

ATRKCJE I INTERAKCJE

Dla uczestników przygotowano szereg atrakcji, w tym stoiska tematyczne, gdzie mogli bezpośrednio porozmawiać z przedstawicielami służb. Mundurowi prezentowali swoje wyposażenie i sprzęt, a także demonstrowali działania ratunkowe w czasie pokazów. Zainteresowanie budziły nie tylko policyjne samochody, ale także patrol konny oraz pies służbowy. Młodzież miała okazję zgłębiać wiedzę na temat zagrożeń związanych z cyberprzemocą, rozmawiając z funkcjonariuszami Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Zdobytą wiedzę młodzi ludzie mogli od razu skonfrontować z rzeczywistością służby mundurowej.

Tego typu wydarzenie z pewnością stwarza możliwości do pogłębienia zainteresowań młodzieży oraz weryfikacji ich oczekiwań dotyczących przyszłej edukacji w sektorze bezpieczeństwa wewnętrznego.

Fot. Bartosz Wilk/KWP w Rzeszowie

Źródło: Polska Policja

Już dziś dołącz do naszej społeczności i polub naszą stroną na Facebooku!
Polub na
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie