Funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy po raz kolejny pokazali, że ich doświadczenie i skuteczność w działaniu są nieocenione. Czasami to zaledwie szczera rozmowa może uratować to, co najcenniejsze – ludzkie życie. Dzięki ich profesjonalizmowi i zdecydowanej interwencji 32-letni legniczanin nie odebrał sobie życia. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie otrzymał niezbędną pomoc medyczną.
Interwencja w Kryzysie
Wczoraj, tuż po północy, policjanci zostali poinformowani, że w jednym z mieszkań w Legnicy młody mężczyzna grozi odebraniem sobie życia. Natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. Po przybyciu pod wskazany adres, usłyszeli przez zamknięte drzwi, że osoba w kryzysie emocjonalnym nie zamierza ich wpuścić i twierdzi, że nie chce już żyć.
Każda Sekunda Jest Ważna
Policjanci byli świadomi, że w takich sytuacjach każda sekunda ma znaczenie. Dzięki swojemu doświadczeniu, opanowaniu i zdolności do przeprowadzenia skutecznej rozmowy, nakłonili mężczyznę do otwarcia drzwi oraz odłożenia noża, który trzymał w ręku. Wykorzystując okazję, natychmiast weszli do mieszkania i obezwładnili 32-latka, aby zapewnić mu bezpieczeństwo. Następnie został on przekazany ratownikom medycznym i w towarzystwie policjantów trafił do szpitala, gdzie otrzymał specjalistyczną pomoc.
Zapobiegli Tragedii
Ich zaangażowanie oraz szybka reakcja pomo gły jeszcze raz zapobiec tragedii. Policjanci pokazali, że potrafią podejmować kluczowe decyzje, ale przede wszystkim wykazali się wrażliwością na cierpienie drugiego człowieka.
Nie Jesteś Sam!
Jeżeli czujesz, że Twoje problemy są nie do rozwiązania i żadna metoda nie przynosi efektów, nie wahaj się sięgnąć po pomoc. Pamiętaj, że nie jesteś sam!
Jeśli doświadczasz długotrwałego złego nastroju, niskiej samooceny czy myśli o rezygnacji z życia, nie zwlekaj – poproś kogoś o wsparcie!
Reaguj Na Cudzą Potrzebę
Gdy dostrzegasz, że inna osoba potrzebuje pomocy, niezwłocznie zadzwoń pod numer alarmowy 112! Kryzys emocjonalny może dotknąć każdego z nas. Warto znać sposoby, aby rozwiązać własne problemy lub wesprzeć innych w ich zmaganiach.
Najlepiej skontaktować się ze specjalistami, którzy są dostępni całodobowo i bezpłatnie:
podkom. Przemysław Ratajczyk
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649
Źródło: Polska Policja