Dzisiaj jest 18 października 2024 r.
Chcę dodać własny artykuł

Polskie tenisistki w doskonałej formie. Iga Świątek ma powody do dumy

Iga Świątek podjęła decyzję o rezygnacji z udziału w turnieju WTA 100 w chińskim Wuhan. Liderka światowego rankingu tenisistek skupia się teraz na poszukiwaniu nowego trenera. Jej miejsce na korcie znakomicie zajmują Magda Linette oraz Magdalena Fręch, które obie awansowały do 1/8 finału.

Pierwsza na korcie w środę pojawiła się Linette. W momencie, gdy prowadziła 5:2 w pierwszym secie, jej rywalka, Ukrainka Łesia Curenko, skreczowała.

W następnej kolejności swój mecz rozegrała Fręch, która w tym tygodniu zajmuje najwyższe w karierze 27. miejsce w rankingu. Jej przeciwniczką była Amerykanka Emma Navarro, półfinalistka tegorocznego US Open.

W pierwszej partii łodzianka zdołała przełamać wyżej notowaną rywalkę dwukrotnie, sama tracąc jedno podanie, co pozwoliło jej wygrać 6:4.

W drugiej odsłonie obie zawodniczki miały problemy z własnym serwisem, ale nieco lepiej spisała się Navarro, zdobywając tę część meczu 6:3 i doprowadzając do remisu.

Decydujący set lepiej zaczęła Fręch, która przełamała Navarro, a następnie utrzymując swoje podanie, wyszła na prowadzenie 4:1. Ostatecznie trzeciego seta wygrała 6:3.

To był pierwszy raz w karierze, gdy łodzianka pokonała rywalkę z czołowej dziesiątki światowego rankingu. Ich bezpośredni bilans wynosi aktualnie 2-2 na korzyść Fręch.

W ćwierćfinale zmierzy się z Brazylijką Beatriz Haddad Maią lub Rosjanką Weroniką Kudiermietową.

Magdalena Fręch – Emma Navarro 6:4, 3:6, 6:3

Warto dodać, że na YouTube działa nasz kanał Fakt Sport, gdzie znajdziecie najnowsze materiały wideo. Zachęcamy do subskrypcji!

Już dziś dołącz do naszej społeczności i polub naszą stroną na Facebooku!