Dzisiaj jest 22 listopada 2024 r.
Chcę dodać własny artykuł

Interwencja policji w mieszkaniu zakończona zatrzymaniem podejrzanego

W piątkowy wieczór łomżyńska policja otrzymała niepokojące zgłoszenie: „Tata ma broń i mówi, że się zastrzeli” – relacjonował 14-letni chłopak. Jak się okazało, obawiał się o życie swojego ojca. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze znaleźli broń gazową oraz zidentyfikowali szereg niepokojących okoliczności w mieszaniu 50-latka.

Interwencja z powodu przemocy domowej

Gdy policjanci dotarli na miejsce, spotkali chłopca z jego babcią. Okazało się, że ojciec, usłyszawszy nadjeżdżające radiowozy, uciekł z mieszkania, skacząc przez balkon. Dyżurny natychmiast wysłał dodatkowe patrole, aby znaleźć 50-latka. Nieoczekiwanie, mężczyzna powrócił tą samą drogą, myśląc, że nie ma już zagrożenia. Badanie alkomatem ujawniło, że miał blisko 2 promile alkoholu we krwi, a w jego rękawie policjanci znaleźli broń gazową, do której posiadania nie jest wymagane zezwolenie.

Nielegalna uprawa konopi i amunicja z przeszłości

Podejrzany tłumaczył swoje zachowanie odkryciem w pokoju swojego 25-letniego pasierba. Policjanci, przeszukując pomieszczenie, natrafili na namiot stworzony do uprawy konopi oraz trzy sadzonki tej rośliny. Dodatkowo, w trakcie interwencji, znaleźli kilka sztuk amunicji oraz broń, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Pasierb, przebywający w tym czasie u babci, został zatrzymany.

Przemoc domowa i Niebieska Karta

Do mieszkania przybyła także żona 50-latka, która ujawniła, że od kilku tygodni doświadcza przemocy ze strony męża. Policjanci wdrożyli procedurę Niebieskiej Karty, a mężczyzna został zatrzymany. Teraz los obu panów znajdzie się w rękach sądu. 25-latkowi za nielegalne posiadanie roślin grozi do 2 lat więzienia, a wynikające z tej sprawy cienie przemocy domowej będą miały swoje konsekwencje.

Prawo do ochrony ofiar przemocy

Zgodnie z przepisami ustawy o Policji, organy ścigania mają prawo wydawać natychmiastowe nakazy opuszczenia wspólnego mieszkania przez sprawców przemocy oraz zakazy zbliżania się do ofiar. Szybkie działanie w takich sytuacjach jest kluczowe, aby zapobiegać dalszemu zagrożeniu. W przypadku łamania tych nakazów, sąd może zastosować szereg sankcji, w tym areszt, ograniczenie wolności czy grzywna. Walka z przemocą w rodzinie to temat, który powinien budzić nie tylko zainteresowanie, ale i zaangażowanie całego społeczeństwa.

Źródło: Polska Policja

Już dziś dołącz do naszej społeczności i polub naszą stroną na Facebooku!
Polub na
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie