Dzisiaj jest 12 stycznia 2025 r.
Chcę dodać własny artykuł

Podsumowanie działań policji w ramach akcji „Alkohol i Narkotyki”

„`html

Dolnośląscy policjanci po raz kolejny ruszyli do akcji, której celem było podniesienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przywracanie porządku odbywa się poprzez eliminację kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Tym razem do działań zaangażowano aż 180 funkcjonariuszy, którzy podczas przeprowadzonych kontroli sprawdzili ponad 7 tysięcy kierujących pojazdami. Niestety, 21 z nich zdziwiło mundurowych, bo prowadziło pojazdy w stanie nietrzeźwości, a 4 osoby zaryzykowały życie swoje i innych, wsiadając za kierownicę pod wpływem środków odurzających. Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy staną przed wymiarem sprawiedliwości.

CZYNNOŚCI DO STRATEGII BEZPIECZEŃSTWA

W czwartek, 9 stycznia br., od wczesnych godzin porannych dolnośląscy policjanci zrealizowali regionalną akcję pod nazwą „Alkohol i Narkotyki”. Tak jak w przeszłości, głównym celem było poprawienie poziomu bezpieczeństwa na drogach przez wyeliminowanie kierowców, którzy znaleźli się pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających. W ciągu całej akcji policjanci przebadali 7120 kierujących; z tego 5 z nich popełniło przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, a kolejnych 16 wsiadło za kierownicę po użyciu alkoholu. Dodatkowo, podczas działań 8 kierowców poddano badaniu na obecność narkotyków, z czego 4 osoby okazały się być pod ich wpływem.

BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH – TO NIE ŻART!

Działania tego typu będą kontynuowane z regularnością, której można tylko gratulować. Jazda pod wpływem substancji psychoaktywnych to nie tylko nieodpowiedzialność, to prosta droga do tragedii. Utrata zdolności do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym to wynik fatalnych decyzji. Prowadzenie pojazdu wymaga sprawnej koordynacji wzrokowo-ruchowej, a alkohol czy inne substancje działają na nią destrukcyjnie. Upośledzają zdolności percepcyjne, wydłużają czas reakcji, pogarszają widzenie i powodują błędną ocenę odległości oraz prędkości. Niezwykle istotne staje się zrozumienie, że bezpieczeństwo na drogach to obowiązek każdego z nas.

st. asp. Łukasz Porębski
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

„`

Źródło: Polska Policja

Już dziś dołącz do naszej społeczności i polub naszą stroną na Facebooku!
Polub na
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie