W trudnych chwilach, gdy emocje biorą górę, z pomocą przychodzi nie tylko profesjonalizm, ale również ludzka empatia. Takie cechy ujawnił oficer dyżurny Policji w Głubczycach, który dzięki swojemu opanowaniu przeprowadził dramatyczną interwencję, ratując życie młodej kobiety, w obliczu jej kryzysu emocjonalnego.
KRYZYS PRZED ŚWIĘTAMI
Kiedy nadchodzi czas radości i rodzinnych spotkań, nie wszyscy potrafią odnaleźć spokój. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, wieczorem, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach, st. asp. Łukasz Golinowski, odebrał alarmujący telefon. Mieszkanka gminy Branice wyjawiła mu, że rozważa odebranie sobie życia. W takich sytuacjach liczy się każda sekunda. Dzięki spokojnej rozmowie, oficer zdobył kluczowe informacje, które pozwoliły mu skierować niezbędne służby na miejsce.
EMOCJE I CZAS
W momentach kryzysowych nie wystarczy tylko znajomość procedur – potrzebna jest także umiejętność słuchania i zrozumienia drugiego człowieka. Czasami wystarczy jedna rozmowa, aby zmienić bieg wydarzeń. Dzięki wrodzonej empatii oraz starannym szkoleniom, policjanci są przygotowani do odpowiednich reakcji w trudnych sytuacjach. Tak było i tym razem, kiedy chęć pomocy okazała się kluczowa.
WSPIERAJMY SIĘ W KRYZYSIE
Pamiętajmy, że kryzys emocjonalny może przytrafić się każdemu. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich znajduje się w takiej sytuacji, nie wahaj się sięgnąć po pomoc. Istnieją miejsca, gdzie można uzyskać wsparcie – wystarczy zadzwonić na telefon zaufania, na przykład 116 123 lub 116 111, lub skontaktować się z lokalnymi instytucjami oferującymi pomoc psychologiczną. W nagłych przypadkach niezbędne jest skontaktowanie się z numerem alarmowym 112. Nie jesteśmy sami – wspólnie możemy przejść przez najtrudniejsze chwile.
Źródło: Polska Policja