Dzisiaj jest 20 września 2024 r.
Chcę dodać własny artykuł

Wielkie emocje na czwartkowych meczach Ligi Mistrzów. Niesamowita interwencja zachwyciła kibiców

W czwartkowych meczach Ligi Mistrzów doszło do dużej niespodzianki w Monaco, gdzie Barcelona, mająca na koncie pełną pulę punktów po pięciu kolejkach ligi hiszpańskiej, przegrała 1:2. W meczu Atalanta Bergamo z Arsenalem mieliśmy do czynienia z fantastyczną interwencją bramkarza, David Raya uratował punkt dla swojego zespołu.

Barcelona, grająca od 11. minuty w osłabieniu po czerwonej kartce dla Erica Garcíi, zasłużenie uległa rywalowi. Po pierwszej połowie utrzymywał się remis 1:1, a decydującego gola w 71. minucie zdobył George Ilenikhena. Robert Lewandowski opuścił boisko na jedenaście minut przed końcem regulaminowego czasu.

W większości czwartekowych spotkań zakończyły się wynikami 2:1, przy czym tylko Benfica Lizbona zdobyła te punkty na wyjeździe.

Nad Barceloną zawisło fatum, które rozpoczęło się od poważnego błędu.

RB Lipsk objęło prowadzenie w Madrycie, jednak ostatecznie musiało uznać wyższość Atletico, które wygrało po bramce Jose Gimeneza zdobytej głową w ostatnich minutach meczu.

Najwyższe zwycięstwo tej kolejki osiągnął Bayer Leverkusen, który zdemolował Feyenoord Rotterdam 4:0. Dwa gole dla niemieckiej drużyny zdobył Florian Wirtz.

Jedynym bezbramkowym remisem zakończył się mecz Atalanty z Arsenalem, a punkt Londyńczyków należy w dużej mierze zawdzięczać Davidowi Rayi, który w 51. minucie obronił rzut karny oraz dobitkę. Kibice Atalanty byli w szoku, obserwując, jak Mateo Retegui dwukrotnie nie zdołał pokonać Hiszpana.