Dzisiaj jest 21 listopada 2024 r.
Chcę dodać własny artykuł
Z policyjnych kronik
Z policyjnych kronik

Oszustwo w sieci: jak internetowa znajomość doprowadziła do utraty oszczędności

W dobie internetowych znajomości, gdzie miłość i przyjaźń mogą zrodzić się zaledwie na kliknięcie, niestety czai się również niebezpieczeństwo. W powiecie brzeskim mieszkała kobieta, która stała się ofiarą oszusta, który w mgnieniu oka zmanipulował jej zaufanie. Mężczyzna, poznany na portalu randkowym, okazał się być jedynie złodziejem pragnącym wzbogacić się kosztem pokrzywdzonej, kradnąc z jej mieszkania ponad 88 tysięcy złotych w postaci oszczędności, biżuterii i telefonu komórkowego.

OSZUSTWO W SERWISIE RANDKOWYM

W kwietniu 2024 roku, do policji w Brzesku zgłosiła się zdruzgotana mieszkanka powiatu, która opisała historię, jaką przeszła z rąk 69-letniego mężczyzny. Po krótkiej znajomości w sieci, udzielił się on nie tylko w jej życiu, ale również w jej prywatnych sprawach, co skończyło się dla niej lukratywną kradzieżą. Przyjechał do jej domu, a kiedy tylko kobieta zniknęła na moment, skorzystał z okazji, by odebrać jej dorobek warty fortunę.

ZATRZYMANIE I OSKARŻENIA

Policja, działając na podstawie zarządzenia Prokuratury Rejonowej w Brzesku, wszczęła dochodzenie. Mężczyzna został zatrzymany 12 września w Sopocie i szybko przekazany do lokalnej jednostki. Już dwa dni później usłyszał zarzuty kradzieży i oszustwa, za które grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd, widząc powagę sytuacji oraz możliwość kolejnych oszustw, zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 69-latka.

ZACHOWAJ OSTROŻNOŚĆ W SIECI

W obliczu tak nieprzyjemnych doświadczeń, warto zadać sobie pytanie: jak uniknąć pułapek internetowych oszustów? Warto pamiętać, że nie ma nic złego w byciu ostrożnym. Oszuści są mistrzami manipulacji, potrafią nawiązywać emocjonalne więzi, aby później prosić o pomoc finansową lub podstępnie okraść. Zatem, niezależnie od sytuacji, zawsze warto zachować czujność, a także dystans w relacjach z nieznajomymi, zwłaszcza tymi poznanymi w sieci. Uczmy się na cudzych błędach i nie dajmy się nabrać na fałszywe historie!

Źródło: Polska Policja

Już dziś dołącz do naszej społeczności i polub naszą stroną na Facebooku!
Polub na
Subscribe
Powiadom o
guest
0 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie