Tomasz Sakiewicz, szef telewizji Republika, ostro zareagował na wpis premiera Donalda Tuska, który skrytykował akcję „Nie daję Owsiakowi, wspieram Republikę”. Sakiewicz wyraził „serdeczne współczucie” premierowi, dodając, że jego obsesja na punkcie Republiki staje się wręcz komiczna. Po tych słowach udzielił również Donaldowi Tuskowi rady.
Odpowiedź na kontrowersje
Akcja „Nie daję Owsiakowi, wspieram Republikę”, którą kilka dni temu zainicjowała telewizja Republika, ma na celu zniechęcenie do wrzucania pieniędzy do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zamiast tego, organizatorzy zachęcają do wspierania prawicowej telewizji. W odpowiedzi na działania WOŚP, Republika przygotowała nawet wzór „serduszek” z logo stacji, które mają kolor niebieski.
Donald Tusk broni WOŚP
W niedzielę Donald Tusk wyraził swoje zdanie na temat tej kontrowersji. Na platformie X napisał: „Wielka Orkiestra zbiera na dzieci chore na raka, oni zbierają na swoje media chore na nienawiść. To już u nich tradycja”. Te słowa zdenerwowały Sakiewicza, który w poniedziałek zdecydował się na publiczną ripostę.
Emocjonalna odpowiedź Sakiewicza
Tomasz Sakiewicz zwrócił się do premiera w mocnych słowach: „Panie Premierze, bardzo serdecznie panu współczuję. Chodzi pan z pragnieniem miłości ludu jak Owsiak z puszką, zbierając pieniądze na swoją kolejną spółeczkę. A lud już pana kochać nie chce”. Jego zdaniem, oszukiwanie ludzi i pogardzanie nimi skutkuje tym, że Tusk nie ma już wsparcia.
W dalszej części wypowiedzi Sakiewicz odniósł się do obsesji Tuska na punkcie Republiki, pisząc: „To już daje do myślenia. A skoro swoje emocje zamienia pan w pisarstwo, dam panu radę, którą Petroniusz udzielił Neronowi”.
Finał WOŚP 2025
Warto przypomnieć, że finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaplanowano na 26 stycznia 2025 roku. W tym roku zbiórka jest dedykowana onkologii i hematologii dziecięcej, a zebrane fundusze pozwolą na zakup nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, który wspomoże lekarzy w walce z nowotworami oraz innymi poważnymi schorzeniami hematologicznymi u najmłodszych pacjentów.
Źródło/foto: Onet.pl Piotr Polak, Albert Zawada / PAP.