Dzisiaj jest 20 września 2024 r.
Chcę dodać własny artykuł

Kibice z Polski ofiarami napaści w Chorwacji – dramatyczne konfrontacje na meczu

Chorwacki serwis „Sportske novosti” donosi o incydencie, który miał miejsce w Osijeku, gdzie grupa polskich kibiców została zaatakowana przez lokalnych pseudokibiców. Do zdarzenia doszło w niedzielę przed meczem Ligi Narodów, a relacje mówią o brutalnej konfrontacji, w której na ulicach polała się krew.

Atak na kibiców przed meczem

Z informacji pochodzących z chorwackich mediów wynika, że do fizycznej sprzeczki doszło około godziny 18 w okolicach Hotelu Osijek, gdzie zmierzali przedstawiciele chorwackiej reprezentacji. Grupa około 50 młodych Chorwatów zaatakowała nieznaczną liczbę kibiców przybyłych z Polski w pobliżu promenady nad rzeką Drawą.

Interwencja policji i aresztowania

Według portalu „Sportske novosti”, brutalna bójka została szybko przerwana przez policję, która zapobiegła dalszej eskalacji sytuacji. W wyniku tego zdarzenia pięć osób zostało aresztowanych, a wśród napastników byli ci, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu.

Świadkowie i tło incydentu

Jak informują dziennikarze, podczas bójki przypadkowym świadkiem był były trener chorwackich klubów, Željko Sopić, który akurat przechodził w pobliżu. To niepokojące zdarzenie miało miejsce w dniu, gdy Polska mierzyła się w rozgrywkach z Chorwacją, z wynikiem 1:0 na korzyść gospodarzy. Zwycięska bramka padła w 52. minucie, a autorem strzału był Luka Modric, zawodnik Realu Madryt.

To wydarzenie ukazuje nie tylko napięcia między kibicami, ale również problem z agresją w sporcie. Cóż, na pewno nie była to spokojna niedziela w Osijeku.

Źródło/foto: Polsat News