„`html
W trakcie relaksu w domowym zaciszu mł. asp. Tomasz Madaliński, funkcjonariusz z Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu, usłyszał niepokojące wołania o pomoc ze strony sąsiadów. Okazało się, że młody mężczyzna potrzebuje błyskawicznej interwencji – był ranny i tracił dużo krwi. Policjant, nie zastanawiając się, natychmiast zajął się pomocą, zatamowując krwawienie i wzywając służby ratunkowe, przez co uratował mu życie.
BEZCENNA INTERWENCJA
Gdy tylko Tomasz zorientował się, skąd pochodzi wołanie, zaczął pukać w zamknięte na klucz drzwi. Wewnątrz słyszał jęki, więc rozpoczął rozmowę, próbując namówić sąsiada do otwarcia. Udało mu się przekonać mężczyznę do przekręcenia zamka pod klamką, co zaowocowało dramatyczną sceną – młodzieniec upadł na podłogę, cała twarz umazana we krwi.
POMOC W OSTATNIM MOMENCIE
Gdy funkcjonariusz wszedł do mieszkania, natychmiast zauważył głęboką ranę na szyi poszkodowanego. Bez chwili wahania ucisnął ranę i nie przerywał kontaktu z młodym mężczyzną, dbając o to, by nie stracił przytomności. Na szczęście, pomoc nadeszła w odpowiednim czasie – policjanci z pobliskiego komisariatu przybyli, by wspierać jego wysiłki i zadbać o dalszą pomoc medyczną.
POTRZEBA POMOCY
Wszyscy możemy zmagać się z trudnościami i pokusami losu. Gdy czujesz, że nie ma wyjścia i wszystko cię przytłacza, nie wahaj się po prosić o pomoc. Można skontaktować się ze specjalistami, którzy są dostępni pod telefonem 116 123, gotowi, by wspierać w kryzysowych sytuacjach. Ich pomoc jest bezpłatna i anonimowa.
BEZPŁATNE NUMERY POMOCOWE
Warto również pamiętać o dostępnych telefonach wsparcia:
- 116 123 – Ogólnopolska Poradnia Telefoniczna dla Osób Przeżywających Kryzys Emocjonalny, czynna całą dobę,
- 116 111 – Kryzysowy Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, dostępny 24/7,
- 800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, całodobowy,
- 800 702 222 – Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym, dostępne całą dobę.
Pomocną dłoń można także znaleźć w Ośrodkach Pomocy Społecznej, Centrum Pomocy Rodzinie czy Ośrodkach Interwencji Kryzysowej. Tam też dostępne są porady psychologiczne, prawne oraz grupy wsparcia dla osób zmagających się z problemami.
INNE PRZYDATNE NUMERY
Nie zapominajmy o innych cennych liniach wsparcia:
- TELEFON ZAUFANIA DLA OSÓB STARSZYCH Stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich – 22 635 09 54
- Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” – 22 668 70 00 lub 801 120 002 (całodobowa infolinia),
- Policyjny Telefon Zaufania – 800 120 226.
W przypadku bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia natychmiast zadzwoń pod numer alarmowy 112. Pamiętajmy – pomoc jest w zasięgu ręki.
asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: OPP Wrocław
„`
Źródło: Polska Policja