Dzisiaj jest 19 września 2024 r.
Chcę dodać własny artykuł

Jak umiejętności negocjacyjne uratowały kobietę w kryzysie emocjonalnym?

Szczecińscy policjanci zostali zaalarmowani zaginięciem kobiety, która opuściła swoje miejsce zamieszkania, pozostawiając list pożegnalny. Jej najbliżsi, zaniepokojeni sytuacją, niezwłocznie skontaktowali się z służbami, obawiając się o jej zdrowie i życie. Funkcjonariusze, traktując tego typu zgłoszenia z najwyższą powagą, natychmiast podjęli działania poszukiwawcze. Dzięki wyspecjalizowanym umiejętnościom negocjacyjnym zastępcy naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, pomoc dla zaginionej przyszła w porę.

TRUDNY KONTAKT, CZYLI NIEZWYKŁE ZAAWANSOWANIE NEGOCJACJI

Sytuacja była wyjątkowo skomplikowana, ponieważ kontakt z poszukiwaną kobietą był mocno ograniczony. Jednak dzięki staraniom jej bliskiego, udało się nawiązać rozmowę telefoniczną. Niestety, rozmówczyni nie chciała zdradzić miejsca swojego pobytu. W tym krytycznym momencie do akcji wkroczył st. asp. Lesław Jankowski, zastępca naczelnika wspomnianego wydziału. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu i umiejętnościom, Jankowski szybko zdołał skontaktować się z kobietą i uzyskać kluczowe informacje, które pozwoliły na określenie jej lokalizacji.

EKSPRESOWE DZIAŁANIE POLICJI

Funkcjonariusze patrolujący okolicę natychmiast ruszyli na pomoc. W efekcie ich determinacji kobieta została odnaleziona. Z uwagi na jej stan emocjonalny oraz zdrowotny, przekazano ją w ręce załogi pogotowia, która zapewniła jej niezbędną pomoc medyczną.

PRZYPOMNIENIE O WSPARCIE W TRUDNYCH MOMENTACH

To zdarzenie podkreśla, jak ważne jest, by nie bać się prosić o pomoc. Każdy z nas może znaleźć się w ciężkiej sytuacji, a najważniejsze to wiedzieć, że nie jesteśmy z problemami sami. W całym kraju działają instytucje, które są gotowe wesprzeć osoby w kryzysie. Szczególnie ważne jest, by osoby zmagające się z depresją czy myślami samobójczymi nie izolowały się, gdyż wsparcie można uzyskać po prostu wykonując telefon lub przychodząc na rozmowę.

O pomoc można również poprosić dzielnicowego, który z zaangażowaniem dba o bezpieczeństwo mieszkańców. Policja zawsze jest gotowa nieść wsparcie – lepiej działać, zanim sytuacja stanie się krytyczna.

Źródło: Polska Policja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie