5 września zakończyło się trzydniowe szkolenie, które miało na celu przygotowanie nowych dydaktyków policyjnych. Ich głównym zadaniem będzie wsparcie kolegów ze Szkoły Policji w Słupsku w organizacji i prowadzeniu kursów zawodowych dla przyszłych podoficerów i aspirantów, które odbędą się w strukturach Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. W ramach tego wydarzenia 54 funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie oraz Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie zyskało cenną wiedzę z zakresu metodyki nauczania.
CEL SZKOLEŃ I METODYKA NAUCZANIA
W trakcie warsztatów uczestnicy otrzymali narzędzia i techniki, które pomogą im efektywnie prowadzić zajęcia w formie hybrydowej. Doświadczeni wykładowcy z Słupskiej Szkoły Policji, podinspektorzy Agata Tabor-Dzikoń i Grzegorz Jabłoński, podzielili się swoim bogatym doświadczeniem, wskazując na kluczowe elementy metodyki nauczania. Część teoretyczna szkoleń będzie realizowana w trybie elektronicznym, a w tym procesie wezmą udział nauczyciele z jednostek garnizonu zachodniopomorskiego. Natomiast praktyczne umiejętności będą rozwijane przez funkcjonariuszy garnizonu, pełniących rolę nauczycieli wspierających.
WSPÓŁPRACA Z KOMENDĄ WOJEWÓDZKĄ POLICJI
Szkoła Policji w Słupsku z zadowoleniem przyjmuje współpracę z Komendą Wojewódzką Policji w Szczecinie, licząc, że przyniesie ona owoce w postaci nowego modelu szkoleniowego, który usprawni i unowocześni proces dydaktyczny. W końcu, ukończenie kursów zawodowych podoficerskich i aspiranckich to nie tylko zwieńczenie trudnej służby, ale także klucz do awansu i rozwoju kariery policjanta. Czyż to nie brzmi jak prawdziwy sukces w drodze do zawodowej doskonałości?
Źródło: Polska Policja