Dzisiaj jest 11 grudnia 2024 r.
Chcę dodać własny artykuł

Poważne wykroczenia na drodze: Jak stracić prawo jazdy i co grozi kierowcom?

Wydarzenia na polskich drogach potrafią zaskoczyć, a historia 20-letniego kierowcy z powiatu polkowickiego jest tego doskonałym przykładem. Młody mężczyzna, który dopiero co zdobył prawo jazdy, znalazł się w tarapatach przez własną lekkomyślność. Policjanci ruchu drogowego z lubińskiej komendy zatrzymali go do kontroli, gdy przekroczył prędkość i wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych. Przykra lekcja dla debiutanta za kierownicą!

Kolejny młody kierowca bez wyobraźni

Na ulicy Hutniczej w Lubinie, funkcjonariusze dostrzegli pędzący Volkswagen, który znacznie przekraczał dozwoloną prędkość. Miernik pokazał, że kierowca jechał o 39 km/h za szybko. W dodatku, ten sam delikwent zignorował bezpieczeństwo i wyprzedził inny pojazd na przejściu dla pieszych. Policyjny patrol nie miał wyjścia – zatrzymali go natychmiast do kontroli.

Trzy poważne wykroczenia w ciągu dwóch lat

Po sprawdzeniu w bazach danych okazało się, że młodzieniec miał już na koncie wcześniejsze przewinienia związane z nadmierną prędkością. Jego historia to już trzy istotne wykroczenia w przeciągu niespełna dwóch lat od uzyskania uprawnień. Mundurowi nałożyli na niego mandat w wysokości 3100 zł, co w młodym wieku może być sporym obciążeniem dla kieszeni. Dodatkowo, jego konto wzbogaciło się o 24 punkty karne, a uprawnienia do kierowania pojazdami wylądowały w koszu – aby je odzyskać, będzie musiał zdać egzamin.

Okres próbny nie dla każdego

Każdy młody kierowca powinien być świadomy, że w przypadku popełnienia przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji lub trzech poważnych wykroczeń w okresie próbnym, traci prawo jazdy i musi ponownie zdawać egzamin. Przepisy są surowe – jeśli podczas dwuletniego okresu próbnego ktoś popełni dwa poważne wykroczenia, ten czas może zostać wydłużony o kolejne dwa lata.

Nie warto lekceważyć przepisów ruchu drogowego. Lekkomyślność może prowadzić do tragicznych konsekwencji, a każda krótka chwila nieuwagi może wpłynąć na bezpieczeństwo nie tylko kierowcy, ale również innych uczestników ruchu. Co więcej, pamiętajmy, że na drodze jesteśmy wszyscy odpowiedzialni za siebie nawzajem!

Podkom. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KPP w Lubinie
Asp. szt. Sylwia Serafin
Tel. 601 974 322

Źródło: Polska Policja

Już dziś dołącz do naszej społeczności i polub naszą stroną na Facebooku!
Polub na
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie