Wyszków znowu w centrum uwagi – tym razem z powodu nieodpowiedzialnego kierowcy, który postanowił połączyć pracę z alkoholem. W poniedziałkowy wieczór, 23-latek, mając w organizmie ponad 2,5 promila, próbował wyruszyć w trasę służbowym busem. Jak się okazało, jego brutalne próby otrzymania władzy nad pojazdem zakończyły się wręcz komediową sytuacją, która z pewnością na długo zapadnie w pamięć okolicznym mieszkańcom.
PIJANY KIEROWCA I ZNIEWAŻENIA POLICJANTÓW
Dyżurny wyszkowskiej Policji odebrał wezwanie o nietrzeźwym kierowcy w okolicach jednej z lokalnych firm. Świadkowie donosili o mężczyźnie, który miał wyraźne trudności z utrzymaniem równowagi, a mimo to zamierzał wsiąść do służbowego busa, co już samo w sobie wydawało się absurdalne. Na miejsce przybyli funkcjonariusze, którzy zastały 23-latka w pełnym amoku: awanturował się z osobami próbującymi powstrzymać go przed dalszą jazdą. Jak przystało na taki spektakl, jak na widok mundurowych, młodzieńcowi od razu zaświeciły się w oczach myśli o ewakuacji. Jego reakcja nie była jednak zbytnio przemyślana – zamiast spokojnie wyjaśnić sytuację, próbował uciec i znieważał interweniujących policjantów, używając wulgarnych określeń.
INTERWENCJA I ZATRZYMANIE
W obliczu rosnącej agresji, funkcjonariusze, nie mając wyboru, zastosowali środki przymusu bezpośredniego, ściągając mężczyznę na ziemię, a następnie zakuwając mu ręce w kajdanki. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że młodzieniec miał w organizmie niebezpieczną ilość alkoholu. Cóż za ironia losu – zamiast bezpiecznego powrotu do domu, trafił za kratki.
KONSEKWENCJE
Obecnie 23-latek zmaga się z poważnymi zarzutami: prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, znieważenia funkcjonariuszy oraz naruszenia nietykalności cielesnej jednego z nich. Oprócz możliwego zakazu prowadzenia pojazdów i wysokich kar finansowych, grozi mu nawet 3 lata pozbawienia wolności. Teraz wszystko w rękach sądu, który zdecyduje o dalszym losie tego nietypowego „kierowcy”. Jak widać, czasami takie ekscesy kończą się w najmniej oczekiwany sposób – za kierownicą nie tylko należy być trzeźwym, ale i odpowiedzialnym.
mł. asp. Wioleta Szymanik/KPP w Wyszkowie
Źródło: Polska Policja