Dzisiaj jest 10 stycznia 2025 r.
Chcę dodać własny artykuł

W Polsce brakuje ciepła – jakie konsekwencje nas czekają?

Temperatury wyraźnie spadają, a codzienne odczyty na termometrach nie będą już dwucyfrowe. Dzień przyniesie wartości maksymalne sięgające zaledwie 7 stopni Celsjusza. Możemy się spodziewać opadów deszczu, deszczu ze śniegiem, a w niektórych miejscach także samego śniegu. Na wybrzeżu wciąż będzie wiał silny wiatr. Warto zatem sprawdzić prognozę pogody na najbliższy piątek.

Zmiany w temperaturze i opady

W czwartek najcieplejszą miejscowością w kraju była Bielsko-Biała, gdzie zanotowano 11,1 st. C. Z kolei najzimniej było w Krośnie, gdzie temperatura spadła do 5 stopni. W piątek jednak wartości te mają znacznie się obniżyć, co zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Piątek przyniesie pochmurny dzień, ale z możliwymi przejaśnieniami. W wielu regionach Polski nie zabraknie opadów, które mogą mieć różny charakter. Spodziewamy się przelotnych deszczy i deszczu ze śniegiem, a w wyższych partiach gór może padać samo białe szaleństwo. Niekiedy nad morzem mogą wystąpić również słabe burze.

Silny wiatr i ostrzeżenia IMGW

W ciągu dnia temperatury będą się wahać od 3 do 7 stopni Celsjusza. Najzimniej ma być w regionach podgórskich, gdzie maksima wyniosą jedynie 1-2 stopnie. Rano na północy kraju wciąż przewiduje się silny wiatr, osiągający w porywach do 80 km/h. Alerty IMGW pierwszego stopnia, dotyczące nadmorskich powiatów województw zachodniopomorskiego i pomorskiego, wygasną o godz. 10:00, jednak silne podmuchy mogą występować tam przez całą noc, osiągając prędkość 60 km/h.

Piątek przyniesie także porywisty wiatr w górach, na szczytach Karpat i Sudetów, sięgający do 60 km/h, co może skutkować lokalnymi zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Każdy, kto planuje aktywności na świeżym powietrzu, powinien zachować ostrożność i na bieżąco śledzić prognozy.

Źródło/foto: Interia

Już dziś dołącz do naszej społeczności i polub naszą stroną na Facebooku!
Polub na
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie