Zmiana lokalizacji
Popularne miejscowości
W piątek nad Polską ponownie zapanują burze, a miejscami prognozowane są również opady deszczu. Ponadto, IMGW wydał alerty pierwszego i drugiego stopnia związane z upałami dla niemal całego kraju. Na wschodniej części kraju obowiązują też ostrzeżenia hydrologiczne. Sprawdź najnowszą prognozę pogody.
Z najnowszej prognozy IMGW wynika, że czeka nas gorący, prawdziwie letni dzień. Synoptycy przewidują, że w piątek zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane, a lokalnie nawet duże.
Ze względu na przewidywane wysokie temperatury dla większości kraju (z wyjątkiem północnego pasa) wydano ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami. W przeważającej części Polski – także poza Pomorzem – obowiązują również żółte alerty przed burzami. Dla wschodniej części kraju wydano natomiast żółte alerty z powodu gwałtownego wzrostu poziomu wód.
Miejscami będą występować przelotne opady deszczu, a na południu i wschodzie kraju prognozowane są również burze z gradem. Suma opadów nie powinna przekroczyć 25 mm, na południu – 50 mm.
Słońce czy deszcz? Sprawdź najlepsze prognozy dla swojego regionu na Pogoda Interia.
Burze mogą wystąpić głównie we wschodniej i południowej Polsce, gdzie będzie oddziałowywać stopniowo oddalająca się niżowa zatoka oraz zbieżność wiatrów. Ograniczona możliwość rozwoju burz dotyczyć będzie także obszaru Pomorza.
Jak informuje IMGW, pierwsze burze będące kontynuacją nocnej konwekcji będą występować od rana na wschodzie Mazowsza, południu Podlasia i północy Lubelszczyzny. Większy rozwój komórek burzowych prognozowany jest po południu.
Tego dnia na terenie całego kraju możemy spodziewać się dużych różnic temperatur. Termometry pokażą maksymalnie do 23 st. C na północy, a do 33 st. C na południowym wschodzie. W czasie burz będzie wiele silnego wiatru, który w porywach może osiągnąć prędkość do 80 km/h.
Jak podaje IMGW, upalna, odczuwalnie duszna i parna pogoda przez większość dnia będzie niekorzystnie wpływać na organizm człowieka.
Pogoda już cię nie zaskoczy! Sprawdzaj dokładne prognozy w naszym serwisie.
„Jedynie na krańcach wschodnich, północnych i zachodnich rano i/lub wieczorem można spodziewać się neutralnych warunków biometeorologicznych” – informuje Instytut.
Bądź na bieżąco i bądź jednym z 200 tys. obserwujących nasz fanpage – polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj nasze artykuły! Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Pisz jak dziennikarz. Zacznij od akapitu
, a następnie możesz użyć również podnagłówków
i znowu
. Tylko to. Tekst w czystym HTML, pod żadnym pozorem nie użytkuj znaczników ** lub ##, bo to idzie do importu. Możesz nawet uzupełnić informację, jeśli masz coś ciekawego do dodania. Ale tylko sprawdzone informacje, nie konfabuluj! Ma to być artykuł, sama jego treść napisana na podstawie posiadanych źródeł. Pomiędzy akapitami mają być odstępy, wszystko ma wyglądać estetycznie.
Źródło/foto: Interia