Dzisiaj jest 20 września 2024 r.
Chcę dodać własny artykuł

Pijany, bez uprawnień, a do tego skradzionym autem przyjechał do szpitala

Ponad 2,5 promila alkoholu miał w organizmie 30-latek, który we wtorek, 13 sierpnia 2024 roku, przyjechał na SOR w Pabianicach i kierował wcześniej skradzioną toyotą. Mężczyzna został zatrzymany dzięki pracownicy SOR-u, która zawiadomiła Policję po zauważeniu, że kierowca pojazdu zatrzymał się na podjeździe przeznaczonym dla karetek i miał trudności z opuszczeniem auta. Mieszkaniec gminy Łask skierował się do szpitala z powodu silnego bólu głowy. Zatrzymanemu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności za kradzież pojazdu i jazdę „na podwójnym gazie”.

13 sierpnia 2024 roku, około godziny 4:50, dyżurny pabianickiej Policji otrzymał telefon z informacją o nietrzeźwym kierowcy, który przyjechał autem na SOR w Pabianicach i wszedł na podjazd dla karetek. Pracownica SOR-u zauważyła kierowcę toyoty yaris, który opuszczając pojazd, poruszał się chwiejnie. Od pierwszego spojrzenia było widać, że mężczyzna spożył wcześniej alkohol. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy przeprowadzili kontrolę stanu trzeźwości 30-latka. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu we krwi mężczyzny. Dodatkowo okazało się, że nie posiadał on uprawnień do prowadzenia pojazdu. W trakcie interwencji przekazano informację o kradzieży pojazdu marki Toyota Yaris, pochodzącego z powiatu łaskiego. Policjanci ustalili, że 30-latek przyjechał do szpitala skradzioną wcześniej toyotą. Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna wykorzystał pozostawione w pojeździe kluczyki i ukradł samochód, który był zaparkowany na terenie sąsiadów. Właścicielka zauważyła brak auta rano, zastępując je znajomym rowerem. Natychmiast postanowiła zgłosić kradzież na Policję.

Wkrótce 30-latek stanie przed sądem, odpowiadając za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz kradzież pojazdu. Za kradzież mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za jazdę pod wpływem alkoholu do 3 lat więzienia, wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów silnikowych.

Jeśli jesteś świadkiem sytuacji, w której ktoś próbuje prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu, powinieneś niezwłocznie zareagować! Pamiętaj o obywatelskim obowiązku. – Mł. asp. Marta Bączyk

Źródło: Polska Policja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie