Dzisiaj jest 8 lutego 2025 r.
Chcę dodać własny artykuł
Reklama

Prezydent Duda rozmawia z Karolem Nawrockim. Minister ujawnia szczegóły spotkania

Małgorzata Paprocka, szefowa kancelarii prezydenta, ujawnia kulisy spotkania Andrzeja Dudy z Karolem Nawrockim, kandydatem na prezydenta wspieranym przez PiS. Według niej, to Nawrocki prosił o tę rozmowę, która miała charakter „kurtuazyjny” oraz odbyła się w „bardzo sympatycznej atmosferze”. Szefowa kancelarii zaznaczyła, że spotkanie nie było ani pierwsze, ani ostatnie w relacjach prezydenta z prezesem IPN.

OBCHODY I KAMPANIA WYBORCZA

W swoim wystąpieniu na antenie TVN24 Paprocka dodała, że rozmowa miała związek z nadchodzącymi obchodami, szczególnie z rocznicą stanu wojennego, który przypada 13 grudnia. Prezydent miał gratulować Nawrockiemu uzyskania wsparcia ze strony partii w nadchodzących wyborach.

Andrzej Duda, przed odlotem na Litwę, wspomniał o rozmowach dotyczących „powoli, choć jeszcze nieoficjalnie, rozpoczynającej się kampanii wyborczej”. Gdy Paprocką zapytano, czy prezydent weźmie udział w kampanii Nawrockiego, przyznała, że zaangażowanie głowy państwa w takie przedsięwzięcia nie leży w jego kompetencjach.

SPOTKANIE CZY MANIPULACJE?

Wcześniej w mediach pojawiły się informacje, że sztabowcy Nawrockiego „mocno zabiegali” o to spotkanie. Z drugiej strony, członkowie sztabu kandydata przekonywali, że Duda chciał przeciąć krążące w mediach spekulacje dotyczące swojego brakowego poparcia dla Nawrockiego. Jak twierdzili, sytuacja mogła sugerować, że prezydent obraził się na PiS, co skłoniło go do działania, a także do zorganizowania tego spotkania oraz wykonania okolicznościowego zdjęcia.

Politycy z partii rządzącej podkreślali, że Duda za kilka miesięcy przestanie pełnić urząd i nie może sobie pozwolić na bycie outsiderem w swoim własnym obozie. W tym kontekście zarówno atmosfera spotkania, jak i wyczekiwanie na medialne komentarze wydają się niezwykle istotne.

Można zadać sobie pytanie, jakie realne cele kryją się za taką formą kontaktu. Czy to tylko kurtuazja, czy może początek bardziej zaawansowanej strategii politycznej, która ma na celu wzmocnienie pozycji Nawrockiego w nadchodzących wyborach?

Źródło/foto: Onet.pl Piotr Nowak / PAP

O autorze:

Remigiusz Buczek

Piszę tu i tam, a bardziej tu. Zainteresowania to sport, polityka, nowe technologie.
Już dziś dołącz do naszej społeczności i polub naszą stroną na Facebooku!
Polub na
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie