Słupscy policjanci zatrzymali kierowcę, który prowadził pod wpływem alkoholu. Mężczyzna spowodował kolizję, pomimo sądowego zakazu oraz mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Nim przybyli funkcjonariusze, próbował „dogadać się” z pokrzywdzoną, a następnie zamierzał uciekać z miejsca zdarzenia. Dzięki błyskawicznej reakcji świadków, którzy odebrali mu kluczyki i powiadomili Policję, uniknięto kolejnej tragedii na drodze.
Krytyczna Interwencja Świadków
Wczoraj, słupscy policjanci otrzymali informację o kolizji na jednym z parkingów w Kobylnicy. Kobieta, robiąca zakupy, zauważyła, że mężczyzna uszkodził jej samochód podczas parkowania. Po krótkiej rozmowie i niezrozumiałej mowie sprawcy, który sugerował, że pokryje koszty naprawy bez wzywania służb, zainteresowani zauważyli, że 63-latek był w stanie nietrzeźwym. Natychmiast skontaktowali się z Policją. W trakcie oczekiwania na przybycie patrolu, pijany mężczyzna usiadł za kierownicą i próbował odjechać, ledwie omijając kobietę, której samochód wcześniej uszkodził. Kolejni świadkowie zdołali jednak zablokować jego dalszą jazdę, odbierając kluczyki.
Efekt Szybkiej Reakcji
Policjanci, którzy przybyli na miejsce, przebadali kierowcę alkomatem, ujawniając, że miał on ponad 3 promile alkoholu we krwi. Po sprawdzeniu w systemach okazało się również, że mężczyzna był objęty zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zatrzymany 63-latek spędził noc w policyjnej celi, a jego samochód został odholowany na parking. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty związane z prowadzeniem pojazdu pomimo orzeczonego zakazu, jazdy w stanie nietrzeźwym, spowodowania kolizji oraz stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat oraz przepadek pojazdu.
Reakcja na Nietrzeźwych Kierowców
Zachowanie kobiety oraz innych świadków tego zdarzenia prawdopodobnie zapobiegło kolejnej tragedii. Obserwując nietrzeźwego kierowcę, warto reagować! Wzywajmy Policję, ponieważ nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Każde takie zgłoszenie traktowane jest priorytetowo przez służby. Nasza szybka interwencja może ocalić czyjeś życie.
Źródło: Polska Policja